Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Komunisté mají utrum. Polská vláda chce vyhodí jejich diplomaty

Varšava
Varšava
Foto: Pixabay

Varšava - Polská vláda připravila návrh zákona, který označuje za "nezbytné" propuštění všech diplomatů a pracovníků ministerstva zahraničí, kteří jsou v diplomatických službách již od dob vlády komunistické strany.

Napsala to dnes agentura AP s odvoláním na sdělení premiérky Beaty Szydlové.

Vládnoucí konzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS) si stanovila za jednu z priorit odstranit z vrcholných státních funkcí všechny lidi, jejichž profesionální kariéra začala ještě před pádem komunistického režimu v roce 1989.

Podle přesvědčení předsedkyně vlády navrhovaný zákon, který ještě čeká schválení parlamentem, činnost polské diplomacie zlepší.

Agentura AP poznamenala, že připravovaný právní předpis se nijak nedotkne současného ministra zahraničí Witolda Waszczykowského. Na ministerstvu totiž začal pracovat až v roce 1992.

Témata:  Polsko komunismus diplomacie

Související

Aktuálně se děje

21. června 2026 21:44

Jeremy Clarkson: Nové informace o agresivní rakovině

Televizní moderátor Jeremy Clarkson oznámil na sociálních sítích, že jeho rakovina prostaty je v remisi, a zároveň poděkoval fanouškům za obrovskou podporu. Bývalý průvodce pořadem Top Gear odhalil svou diagnózu v páté sérii své reality show Clarksonova farma. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy