Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

vítězství LGBT komunity: Gayové a lesby nesmějí být v práci diskriminováni, rozhodl soud v USA

Prague Pride 2013, 17.8.2013 Praha
Prague Pride 2013, 17.8.2013 Praha
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Chicago - Chicagský 7. obvodní odvolací soud v úterý místního času vynesl verdikt v kauze Kimberly Hivelyové, která si stěžovala, že přišla o místo středoškolské učitelky, protože je lesba. Po oznámení rozsudku začala LGBT komunita slavit.

Soud nižší instance v americkém státě Indiana žalobu ženy zamítl. Chicagský soud se ale přiklonil k názoru, že federální zákon o lidských právech z roku 1964, konkrétně jeho sedmý článek, se vztahuje i na zaměstnance z řad gayů, leseb, bisexuálů a transsexuálů.

Gayové a lesby tedy nesmějí být kvůli své sexuální orientaci diskriminováni v práci.

Nynější rozsudek je průlomový. Americké soudy totiž dosud vycházely z toho, že zákon o ochraně lidských práv se gayů a leseb netýká, protože v něm nejsou přímo zmíněni.

Témata:  homosexuálové USA zaměstnání

Související

Aktuálně se děje

16. července 2025 12:56

Vyhledávanou restauraci v kempu u Máchova jezera zničil rozsáhlý požár

Rozsáhlý požár v noci z úterý na středu zničil vyhledávanou restauraci v kempu v Doksech na Českolipsku. Navzdory zásahu hasičů se plameny v průběhu noci rozšířily na celou budovu, která lehla popelem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump

Karel III. se nemá čeho bát. Trump odhalil, co čeká od návštěvy Británie

V září naruší běžný chod britské společnosti velká událost. Na návštěvu přijede americký prezident Donald Trump, jeden z nejmocnějších mužů světa. Program šéfa Bílého domu se stále připravuje a on sám do harmonogramu svým způsobem zasahuje. Podle zjištění BBC si nepřeje, aby se speciálně kvůli němu scházeli britští zákonodárci.