reklama
Přiznání Andreji Pomeje: Musela jsem Jirku opustit. Bylo to fakt strašné, šlo mi o zdraví! - anotační obrázek
Přiznání Andreji Pomeje: Musela jsem Jirku opustit. Bylo to…

"Podíl Rusů schvalujících Medveděvovo počínání v čele vlády klesl z 52 procent v únoru na 42 procent. Neschvaluje jej 57 procent občanů, o měsíc dříve jich bylo 47 procent," ukázal průzkum nezávislého střediska Levada.

Putina si v březnu pochvalovalo 82 procent Rusů, v únoru 84 procent. V aktuálním žebříčku nejdůvěryhodnějších politiků za Putinem následují nejen populární ministři obrany a zahraničí Sergej Šojgu a Sergej Lavrov, ale premiéra předstihli i vůdci nacionalistů a komunistů Vladimir Žirinovskij a Gennadij Zjuganov.

Ačkoliv o opozičníkových nařčeních na adresu šéfa vlády ruské státní televize mlčí, na internetu Navalného film o premiérových vilách a jachtách, zamaskovaných pod dobročinnými fondy, už viděly miliony diváků.

Medveděv na nařčení poprvé zareagoval v úterý, kdy obvinil Navalného, že za peníze sponzorů vyrábí pomluvy. "Je to nečestné chování, způsob, jak dosáhnout vlastních zištných cílů," řekl premiér, aniž Navalného přímo jmenoval. Organizátora demonstrací označil za "souzenou osobu", o níž nelze mít žádné iluze: "Vyhnal nezletilce do ulic, což je prakticky zločin," soudí Medveděv.

Ale podle opozičních komentátorů premiér zodpověděl jen otázky, které mu nikdo nekladl, a vyhnul se odpovědím na obvinění z korupce, což režim ještě více diskredituje. Nepředpokládají však, že by Kreml hodil šéfa vlády přes palubu ještě před prezidentskými volbami, protože by to mohlo být vnímáno jako známka slabosti.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama