Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Tibetu byla nalezena těla horolezců z roku 1999

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Káthmándú - Na osmitisícovce Šiša Pangma v Tibetu byla minulý týden nalezena těla dvou amerických horolezců Alexe Lowea a Davida Bridgese, v říjnu 1999 je zabila mohutná lavina. Ostatky by měly být nyní vyzvednuty z ledu.

Lowe (†40) byl považován za jednoho z nejvýznamnějších horolezců své generace. Na čtrnáctou nejvyšší horu světa se vydal se svým dobrým kamarádem Bridgesem (†29).

Nález jejich těl oznámila v pátek Loweova bývalá žena, která vede nadaci nesoucí manželovo jméno společně se svým nynějším manželem Conradem Ankerem. Ten byl na svazích Šiša Pangmy v den, kdy Lowea usmrtila lavina, s lehčími zraněním ale tehdy vyvázl živý. Později se oženil s vdovou po Loweovi a adoptoval jeho tři syny.

Ankerovi byli se svou nadací v Nepálu, když jim zatelefonovali horolezci David Göttler a Ueli Steck, kteří je informovali o nálezu těl. Ta prý "jsou stále uvězněna v modrém ledu, ale začínají se z ledovce vynořovat". Podle oblečení a výstroje Ankerová prohlásila, že se "nepochybně" jedná o pohřešovaný pár.

Témata:  horolezectví Tibet USA hory

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.