Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

První migranti dnes obsadili tábor na západě Maďarska

Maďarský parlament
Maďarský parlament
Foto: parlament.hu

Budapešť - Do přijímacího centra v Körmendu na západě Maďarska nedaleko rakouských hranic dnes přijeli první migranti. Jde o dočasné středisko s ubytovací kapacitou pro 300 lidí.

Do tábora přivezl dnes odpoledne autobus 30 až 40 osob. Podle nepotvrzených informací médií tato skupina přijela z přijímacího centra ve městě Bicske, které leží asi 30 kilometrů západně od Budapešti.

Maďarská vláda v polovině března dala najevo záměr uzavřít střediska pro migranty a ministr vnitra Sándor Pintér dostal pokyn, aby tak učinil. Šest uprchlických táborů mají podle kabinetu premiéra Viktora Orbána postupně nahradit dvě "střežená místa" - v Körmendu a v Szentgotthárdu, který rovněž leží na západě země.

Středisko v Körmendu se podle MTI nachází v areálu střední policejní školy. Objekt je však otevřený, a migranti proto mohou volně odcházet i přicházet. Ve městě byla dnes patrná větší přítomnost policistů i policejních vozidel.

Témata:  uprchlíci Maďarsko

Související

Aktuálně se děje

4. dubna 2026 20:06

Lucie Bílá se tajně vdala

Zpěvačka Lucie Bílá si k nadcházejícím šedesátým narozeninám nadělila ten nejkrásnější možný dárek. Fanouškům o víkendu vyrazila dech oznámením, že už téměř měsíc nosí příjmení Filipi. Svatbu se svým dlouholetým partnerem Radkem (42) se jí podařilo dokonale utajit až do sobotního večera, kdy na sociálních sítích změnila svůj status na „šťastně vdaná“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy