Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britský soud odpojil dítě od přístrojů proti vůli rodičů

Děti
Děti
Foto: Pixabay

Londýn - Londýnský soud dnes povolil odpojení osmiměsíčního Charlieho Garda od přístrojů, které ho udržovaly při životě. Rozhodl tak proti vůli rodičů.

Kojenec trpěl vzácnou vrozenou mitochondriální poruchou, která způsobuje postupné ochabování svalstva a poškození mozku, informovala televize ITV.

Lékaři z londýnské nemocnice Great Ormond Street Hospital tvrdí, že je v nejlepším Charlieho zájmu ukončení podpory životních funkcí a uvedení chlapce do režimu paliativní péče.

Když soud oznamoval své rozhodnutí, v němž se po třídenní analýze a návštěvě dítěte v nemocnici postavil na stranu lékařů, síní zazněl výkřik "ne".

Rodiče Charlieho, Chris Gard a Connie Yatesová, jsou podle jejich právní zástupkyně Laury Hobeyové-Hamsherové dnešním verdiktem "zdrceni".

Témata:  soudy těhotenství, rodina, děti děti

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 19:31

Ivana Gottová nedala souhlas. I tak nový film s Karlem Gottem míří do kina

Vtipně se postava Karla Gotta objevila po jeho smrti v českotelevizním seriálu Volha. Nyní ožije nejslavnější český zpěvák ve slovenském filmu Duchoň, který pojednává o jeho rivalovi z dob minulého režimu. Gott tak v příběhu nemůže chybět. Zvlášť když se jeho rodiny ani nikdo neptal. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.