Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Japonská "Černá vdova" neuspěla s odvoláním. Za vraždy tří milenců ji čeká poprava

Vlajka Japonska
Vlajka Japonska
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Tokio - Japonska Kanae Kidžimaová (42), která zavraždila tři milence, neuspěla s posledním odvoláním k Nejvyššímu soudu. Čeká ji tak poprava.

Kidžimaová si vysloužila přezdívku "černá vdova". V roce 2009 se seznámila přes internet se třemi muži z Tokia, kterým bylo 41, 53 a 80 let.

Nejprve z nich vymámila finanční dary a půjčky. Poté je uspala prášky a otrávila oxidem uhelnatým ze zapálených briket, aby peníze nemusela vracet.

Obhájci tvrdili, že se muži otrávili sami. Neuspěli, ačkoli žaloba stavěla převážně na nepřímých důkazech.

Poprava oběšením může následovat až za několik let. Trest smrti podporuje většina Japonců.

Témata:  Japonsko vražda trest smrti

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 13:38

Nová metoda podvodníků na WhatsAppu. Zpráva se tváří jako od kamaráda

S podvody na komunikační platformě WhatsApp se v poslední době roztrhl pytel. Uvědomují si to i sami podvodníci, což ukazuje jejich nová metoda, na kterou upozornila policie. V případě, že ji dotyčný odhalí, hrozí mu ztráta účtu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy