Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Švýcarský špion zadržený v Německu se zajímal o daňové úředníky

Švýcarsko, ilustrační foto
Švýcarsko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Berlín - Švýcarský možný špion zadržený v pátek ve Frankfurtu nad Mohanem údajně pro rozvědku své vlasti získával informace o zaměstnancích německých daňových úřadů

S odvoláním na zdroje z vyšetřování o tom informoval deník Die Welt.

Zadržený 54letý Daniel M. údajně pro švýcarskou Spolkovou zpravodajskou službu (NDB) pracoval již od roku 2012. Za úkol měl především zjistit totožnost daňových úředníků, kteří se podílejí na nákupu dat o klientech švýcarských bank.

Německo v minulosti několikrát koupilo kradená data klientů švýcarských a lichtenštejnských bank, aby rozkrylo možné daňové úniky. Například nejlidnatější německá spolková země Severní Porýní-Vestfálsko takové informace z bank kupuje pravidelně, často i za miliony eur.

Podle zemského ministerstva financí ale díky tomu od roku 2015 získala na daňových doplatcích 1,8 miliard eur (48 miliard Kč).

Témata:  Švýcarsko Německo špionáž

Související

Aktuálně se děje

21. června 2026 15:33

Andrea Kašpárková promluvila o životě s vážnou nemocí

Život s roztroušenou sklerózou poznává Andrea Kašpárková, bývalá manželka šéfkuchaře Radka Kašpárka, jejíž devatenáctileté dceři Natálii lékaři tuto nemoc diagnostikovali v dubnu letošního roku. Kvůli projevům tohoto onemocnění musela dívka strávit dlouhý čas v nemocnici a nyní ji čeká šest týdnů se sádrou na noze.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy