Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská policie zatkla v Petrohradu několik demonstrantů

Ruská policie, ilustrační fotografie
Ruská policie, ilustrační fotografie
Foto: interpol.int

Moskva - V Petrohradu dnes bylo na prvomájové akci zatčeno několik aktivistů demonstrujících za práva homosexuálů.

Demonstrující rozvinuli duhovou vlajku a skandovali "(čečenský vůdce Ramzan) Kadyrov do Haagu". Informoval o tom ruský opoziční list Novaja gazeta.

Demonstranti tak reagovali na článek o pronásledování homosexuálů v autonomním Čečensku, který deník zveřejnil v dubnu.

Podle listu čečenská policie zadržela přes stovku mužů "podezřelých z homosexuality". V tajném vězení ve městě Argun, popsaném jako koncentrační tábor, byli údajně zabiti nejméně tři z nich. Kadyrovův mluvčí odmítl tato tvrzení jako lživá.

Čečenští duchovní poté vyhrožovali novinářům deníku. Rada Evropy zařadila deník na seznam médií v ohrožení.

Témata:  Rusko demonstrace v Rusku homosexuálové policie Rusko

Aktuálně se děje

8. srpna 2026 17:39

Bohuš Matuš a jeho žena zavzpomínali na začátky neobvyklého vztahu

Bohuš Matuš podle všeho zachránil manželství s výrazně mladší Lucií. Vztah zpěváka a jeho nynější partnerky se řeší už roky. Stále se například probírá jejich seznámení. Roli sehrála lež ohledně věku. Matuš se každopádně za nic nestydí. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy