Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při pádu vojenského letadla v Kolumbii zahynulo osm lidí

Vlajka Kolumbie
Vlajka Kolumbie
Foto: Pixabay

Bogotá - U kolumbijské metropole se v pondělí zřítilo malé vojenské letadlo, zahynulo osm lidí. Příčina neštěstí se vyšetřuje. Podobná nehoda se před pár dny stala i na Kubě.

Krom příslušníků kolumbijské armády byli na palubě i tři civilisté. Letadlo mířilo na malé letiště u Bogoty z neupřesněné kolumbijské vojenské základny.

Příčinu nehody se zatím vyšetřovatelům nepodařilo zjistit. Mezi možnostmi, které zvažují, je špatné počasí, anebo náraz letounu do vysílače.

Osm mrtvých si vyžádala sobotní nehoda kubánského vojenského letadla, které se zřítilo v severozápadní provincii Artemisa. Stroj, který odstartoval z letiště Playa Baracoa nedaleko metropole Havany, podle kubánských médií dnes ráno narazil do horského svahu u města Candelaria vzdáleného asi 65 kilometrů.

Podle agentury AP letadlo AN-26 sovětské výroby patřilo letecké společnosti Aerogaviota, kterou provozuje kubánská armáda.

Témata:  Kolumbie letecké nehody Kuba

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.