Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kyjev nepustí na Eurovizi ruské novináře, kteří byli na Krymu

Eurovision Song Contest
Eurovision Song Contest
Foto: eurovision.tv

Kyjev - Kyjev na písňovou soutěž Eurovize nepustí nejen ruskou interpretku, která porušila ukrajinské zákony návštěvou anektovaného Krymu, ale ze stejných důvodů ani ruské novináře.

Na facebooku to napsal ukrajinský poslanec a poradce ministra vnitra Anton Heraščenko. Soutěž začíná prvním semifinále v úterý.

"Nikdo z ruských novinářů, kdo je akreditován na finále Eurovize a kdo dřív navštívil Krym, nebude na území naší země vpuštěn," napsal Heraščenko. Ukrajina považuje stejně jako drtivá většina ostatních států světa Krym okupovaný Ruskem za své území. Rusové, kteří na Krym přijeli bez souhlasu ukrajinských úřadů, tak z pohledu Kyjeva porušili zákon.

Účast v soutěži odepřela Ukrajina ruské zpěvačce Juliji Samojlovové, která Krym anektovaný v roce 2014 navštívila předloni. Zákaz pro vstup na území země platí tři roky. Rusko oznámilo, že jiného interpreta na Eurovizi nevyšle, zpěvačka prý bude Rusko na Eurovizi zastupovat příští rok.

Témata:  Ukrajina Ukrajinská krize Rusko Eurovize 2017 Eurovize

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.