reklama

"Sledujeme, že ve Spojených státech se rozvíjí politická schizofrenie. Ničím jiným si nedokážu vysvětlit obviňování nynějšího prezidenta, že prozradil Lavrovovi nějaká tajemství," řekl Putin.

"Už jsem s ním (Lavrovem) dnes mluvil. Budu mu muset udělit důtku, napomenutí za to, že se o ta tajemství nepodělil. Ani se mnou, ani s ruskými tajnými službami, což je od něj velice ošklivé," zažertoval podle agentury Interfax ruský prezident.

Americké politiky využívající na domácí scéně protiruských hesel považuje šéf Kremlu buď za hloupé, anebo nebezpečné. "Víte, co mne udivuje? Destabilizují vnitropolitickou situaci v USA pod protiruskými hesly. Buď nechápou, že škodí vlastní zemi, a pak jsou prostě hloupí, anebo vše chápou, a pak jsou to nebezpeční, nevybíraví lidé," zdůraznil Putin podle agentury TASS. "Každopádně je to věc Spojených států a my se do toho plést nechystáme a nebudeme," dodal.

Putin se zdržel hodnocení Trumpova působení v Bílém domě, amerického prezidenta podle něj mají hodnotit jen američtí voliči. Nicméně podle agentury AP Putin také řekl, že bude počítat s Trumpem jako prezidentem "jedině když mu dovolí pracovat naplno".

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama