reklama
Přiznání Andreji Pomeje: Musela jsem Jirku opustit. Bylo to fakt strašné, šlo mi o zdraví! - anotační obrázek
Přiznání Andreji Pomeje: Musela jsem Jirku opustit. Bylo to…

Republikáni se začínají po zprávách, že prezident žádal tehdejšího ředitele FBI Jamese Comeyho, aby upustil od vyšetřování bývalého poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna, potýkat s vyhlídkou, že by Donald Trump mohl být obviněn.

Republikánský kongresman Justin Amash řekl serveru The Hill, že když se zprávy o tlaku Trumpa na Comeyho ukáží jako pravdivé, je žaloba zcela na místě.

V rozhovoru pro CNN pak jiný republikán, Carlos Curbelo, srovnal Trumpův údajný tlak na Comeyho k maření spravedlnosti jako v případech, které vedly k obžalovacím řízením bývalých prezidentů Richarda Nixona a Billa Clintona. „Maření spravedlnosti v případě Nixona a v případě Clintona v pozdních 90. letech bylo považováno za přestupek vyžadující obvinění,“ připomněl Curbelo. 

Oba kongresmani již dříve Trumpa kritizovali a nehlasovali pro něj v prezidentských volbách v roce 2016. Skutečnost, že republikáni nyní veřejně začínají uvažovat o obžalobě podle deníku demonstruje to, jak se poslední Trumpův skandál odráží ve Washingtonu, uvádí The Independent.

Podle deníku The New York Times  Comey napsal ve zprávě, že mu prezident řekl: „Věřím, že zde vidíte prostor, jak to nechat být, jak nechat Flynna být.“ Existence poznámky, kterou údajně napsán sám Comey, naznačuje, že se Trump pokusil ovlivnit vyšetřování jeho spolupracovníka a jeho vazeb na Rusko. Bílý dům tvrdí, že zápis není přesným zobrazením rozhovoru mezi oběma muži.

Na dění v USA včera reagoval také dolar, který zůstal pod tlakem kvůli spekulacím o možnosti předčasného odchodu amerického prezidenta Donalda Trumpa z funkce. Euro se vůči dolaru vyšplhalo až na 1,1129 USD, tedy na nejvyšší úroveň od 9. listopadu. Očekávání, že Trump by skutečně mohl čelit procesu impeachmentu, jsou však omezená, napsala agentura Reuters.

1 komentář (Poslední 19.05. 16:25) Napište svůj názor

reklama