reklama

Deník varuje, že čtvrtina všech uprchlických dětí, které v roce 2015 přišly do Evropy, s sebou neměla doprovod dospělého. Jak deník podotýká „geografickými sirotky" se tak stalo téměř 100 tisíc dětí – 88 695.

Nejvíce z nich pocházelo ze Sýrie – dvě z pěti. Další pak byly z Afganistánu a Iráku. Společně tyto tři národnosti představovaly 60 % všech nezletilých, kteří v EU zažádali o azyl.

Nejvíce z nich, 137 tisíc, jich přišlo do Německa. Při přepočtu na počet obyvatel ale v tomto ohledu „vítězí" Švédsko, kde na jednoho obyvatele v roce 2015 připadlo více než 600 uprchlíků mladších 18 let.

Jak dále deník podotýká, ve statistikách počtu dětí, které přišli bez doprovodu, vede mezi zeměmi původu Afghánistán. Právě odtud jich přišla polovina z nich. Jedna sedmina byly děti ze Sýrie; podle deníku je také pozoruhodné, že více těchto dětí pocházelo z Eritreje (5 140) než z Iráku (4 570).

Nejvíce dětí bez doprovodu pak přijalo Švédsko (35 tisíc). Na závěr deník varuje, že ačkoliv není zatím možné přesně odhadnout, jaká je situace za rok 2016, čísla počtu dětských žadatelů o azyl za měsíce leden a únor značně přesahují jejich počet během stejných měsíců v roce 2015.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama