Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Politická korektnost: Naše děti jsou vražděny a my nemůžeme říct, kdo za to může, spustil Brit

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Londýn – Někteří Britové po útoku neskrývají své rozhořčení nad tím, že tamní úřady nejednají a preventivně se nezaměřují na islámské radikály. Jeden rozzuřených občanů volal přímo do rádia BBC a kritizoval politickou korektnost a to, že se organizují pochody, místo aby byli radikálové likvidováni.

Rozzuřený Brit zatelefonoval do ranního pořadu BBC a požadoval, aby vláda začala jednat a zakročila proti islámskému extremismu. „Úplně to ve mně vře poté, co jsem včera plakal. Hlavní příčinou toho - a nikdo to z důvodu politické korektnosti neřekne - jsou mešity, které káží nenávist, islámské školy pěstují nenávist ... to zabíjí naše děti,“ spustil v souvislosti s útokem v Manchesteru.

„Je to naprosto směšné. Je na čase, aby někdo měl koule a postavil se těmto lidem a podnikl nějakou akci,“ tvrdil naštvaný otec. „Bezpečnostní služby měly tuto osobu na radaru, to není přijatelné. Mohly by to být moje děti, je naprosto směšné. Mírový pochod a hořící svíčky ničeho nedosáhnou. Je jim to jedno. Chce to akci – a měla být podniknuta už včera,“ dodal.

Britská ministryně vnitra Amber Ruddová byla prostřednictvím stanice Sky News dotazována, jak je možné, že útočník z Manchesteru nebyl blíže sledován bezpečnostními službami, když byl znám tamním orgánům.

Moderátorka uvedla: „Shromažďování informací, jak jste řekla, stále pokračuje, vyšetřování pokračuje velmi rychle. Dozvěděli jsme se, kde útočník v posledních několika dnech byl a že má silné vazby na Manchester. Slyšeli jsme, že byl na seznamu sledovaných. Útočník byl znám orgánům. Byl na seznamu, ale možná nebyl považován za reálnou hrozbu. Byl na seznamu, tak proč nebyl monitorován?“

Ministryně vnitra připustila, že muž byl zpravodajským službám „do jisté míry“ známý, ale odmítla to dále komentovat. „Jsem si jistá, že o něm v průběhu několika příštích dnů a během několika příštích týdnů budeme mít více informací.“ Pro BBC Radio 4 později uvedla: „Bezpečnostní služby znají hodně lidí, to však neznamená, že je možné očekávat, že zatknou všechny, o kterých vědí.“

Témata:  Velká Británie výbuch v aréně v Manchesteru terorismus

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2025 11:11

Proč zemřel Jiří Vondra (†40)? Nejnovější zjištění i reakce na divoké spekulace

Česko i během tohoto týdne zasáhly smutné zprávy. Jedna taková se týkala Jiřího Vondry, oblíbeného moderátora Radia Kiss a hlasu pardubického hokeje. Vondra ve věku pouhých 40 let náhle zemřel. Všechny proto zajímá, proč v uplynulých dnech naposledy vydechl. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy