Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Krejčíř si stěžuje na podmínky ve vězení. Prý ho obtěžují krysy a štíři

Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Pretoria - Rodina Radovana Krejčíře poslala e-mail jihoafrickému ministerstvu spravedlnosti. Stěžuje si v něm na to, že uprchlý český podnikatel žije v nelidských podmínkách. V cele mu prý dělají společnost štíři a hlodavci.

Krejčíř, jenž v roce 2005 uprchl z Česka před policejním vyšetřováním, žije v JAR od roku 2007 a od listopadu 2013 je za mřížemi. Odpykává si trest za pokus o vraždu, za únos a za obchod s drogami.

"Krejčířovi se podařilo uniknout bodnutí štíra a jako důkaz ho chytil. Kromě štírů navíc musí čelit i hlodavcům," stojí v dopisu, který byl odeslán z e-mailové adresy Krejčířovy rodiny v České republice.

"Nelidské podmínky, v nichž žije, se nezměnily, vážným problémem je, že mu jsou odepírány kontroly u lékaře," pokračuje e-mail. Rodina si rovněž stěžovala, že je Krejčíř držen v samovazbě.

Jihoafrické ministerstvo spravedlnosti potvrdilo, že e-mail obdrželo a s Krejčířovou rodinou komunikovalo. Stížnost předalo vězení Kgosi Mampuru II, kde si Krejčíř trest odpykává. Vedení věznice však tvrdí, že lidská práva Krejčíře neporušilo a že jeho samovazba je nutná z bezpečnostních důvodů.

Mluvčí ministerstva odmítl, že by Krejčířovi bylo lékařské ošetření odepíráno. Podle záznamů vězeňské nemocnice mezi letošním březnem a 9. květnem Krejčíř navštívil vězeňského lékaře více než pětkrát. "V reakci na tvrzení, že jeho celu zamořili štíři a hlodavci, byli na místo vysláni odborníci na potírání škůdců, kteří situaci vyřešili," uvedl mluvčí ministerstva spravedlnosti Logan Maistry.

Témata:  Radovan Krejčíř Jihoafrická republika věznice

Související

Aktuálně se děje

20. července 2025 17:19

Marek Ztracený opět terčem podvodu: Falešné video láká na astronomický výdělek

Zpěvák Marek Ztracený (39) se znovu ocitl v centru podvodné kampaně. Na sociálních sítích se objevilo video, ve kterém údajně sám umělec nabízí lidem možnost rychlého zbohatnutí – stačí investovat pět tisíc korun, aby měsíčně vydělávali více než 300 tisíc. Jenže celá záležitost má háček: Ztracený ve skutečnosti s ničím takovým nemá nic společného. Video je vytvořené pomocí umělé inteligence a má jediný cíl – vylákat z důvěřivých lidí peníze.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy