Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za problémy British Airways může údržbář. Malá chyba způsobila škodu za miliony liber

British Airways, ilustrační fotografie
British Airways, ilustrační fotografie
Foto: britishairways.com

Londýn - Výpadek počítačů letecké společnosti British Airways zřejmě zavinil jeden z techniků, který omylem vypnul přívod elektrické energie, když prováděl běžnou údržbu. Uvedl to ve svém dnešním vydání deník The Times.

Následný kolaps počítačů přinutil aerolinky rušit lety z letišť Heathrow and Gatwick, protože nebyl k dispozici funkční záložní systém. Plný provoz BA obnovily až v úterý a nyní sčítají škody, které půjdou do milionů liber.

Agentura AP připomíná, že většina zavedených aerolinek užívá starší počítačové systémy a oddaluje jejich modernizaci z obavy, že je vyjde příliš draho.

Britská odborová organizace GMB dala počítačový výpadek do souvislosti s loňským propouštěním odborníků na IT v BA. Stovky těchto pracovních pozic byly přesunuty do Indie. Zástupce GMB Mick Rix agentuře AP řekl, že kdyby BA neudělaly, dalo se problému předejít.

Témata:  British Airways letectví a letadla ekonomika

Související

Aktuálně se děje

27. října 2025 10:18

26. října 2025 19:32

Harrisová připustila chybu. Biden měl z voleb odstoupit dříve, naznačila

Bývalá americká viceprezidentka Kamala Harrisová připustila, že se měla už dříve pokusit přesvědčit Joea Bidena, aby nekandidoval na druhé funkční období v Bílém domě. Harrisová nakonec byla soupeřkou Donalda Trumpa v loňské prezidentské volbě, ale neuspěla. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Francouzská policie

Zloději šperků z Louvru byli zatčeni

Francouzské policii se podařilo zadržet podezřelé v souvislosti s drzou loupeží francouzských korunovačních klenotů z muzea Louvre. Pařížská prokuratura potvrdila, že jednoho ze zadržených se podařilo dopadnout ve chvíli, kdy se snažil opustit zemi. Zloději minulý týden provedli denní přepadení Galerie Apollóna v Louvru, odkud během pouhých několika minut utekli se šperky v hodnotě desítek milionů eur.