Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéf sicilské mafie má na svědomí desítky lidí. I on má právo na důstojnou smrt, rozhodl soud

Soudy, ilustrační fotografie
Soudy, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Řím - Italský kasační soud rozhodlo, že i těžce nemocný boss sicilské mafie Salvatore „Toto" Riina, který tráví doživotní trest vězení, má právo na důstojnou smrt.  Informuje o tom agentura ANSA. Muž údajně osobně zabil několik desítek lidí a mnoho životů mají na svědomí jeho kumpáni.

Mafián by proto měl být propuštěn z žaláře a nanejvýš převezen do domácího vězení, rozhodl dnes soud. Až dosud přitom italská justice 86letému Riinovi odmítala jakékoli úlevy.

Muž si odpykává několikanásobný doživotní trest v přísně střeženém vězení u Milána za sérii vražd z počátku 90. let. Mezi oběťmi jsou i soudci Giovanni Falcone a Paolo Borsellino, kteří se tehdy důrazně snažili potírat organizovaný zločin.

Z corleonské mafie Riina učinil dominantní klan na Sicílii, který vydělával zejména na obchodu s drogami.

Témata:  Itálie mafie soudy

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2025 10:43

Důchody čeká poslední výplata v současné výši. Od ledna dostanou lidé přidáno

Prosincový důchod bude tím posledním, který lidé obdrží v současné výši. Lednová výplata už totiž proběhne po pravidelné novoroční valorizaci. Průměrný důchodce si polepší o více než šest stovek. Může navíc doufat, že příští vládní koalice dodrží své sliby a postará se o další navýšení penzí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Kate posílá zprávu po dokončení chemoterapie

Kate Middleton poprvé od oznámení rakoviny vystoupila veřejně

Princezna z Walesu Kate Middleton vystoupila v úterý 18. listopadu v centru Londýna s prvním projevem od chvíle, kdy v březnu 2024 oznámila světu svou diagnózu rakoviny. Stalo se tak u příležitosti Summitu o budoucí pracovní síle (Future Workforce Summit). Na této významné události představila další fázi své mise zaměřené na podporu dětí v raném věku.