Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Keni zemřeli čtyři humanitární pracovníci, jejich auto najelo na minu

Vlajka Keni
Vlajka Keni
Foto: Pixabay

Nairobi - Poblíž uprchlického tábora Dadaab v provincii Garissa najelo auto na minu. Zemřeli čtyři keňští humanitární pracovníci.

Minu zřejmě nastražili příslušníci somálské teroristické organizace Šabáb. S odkazem na prohlášení keňské vlády o tom dnes informovala agentura AP.

Vůz patřil humanitární organizaci African Development Solutions (Řešení pro africký rozvoj). Ta uplynulé třei týdny přišlo v Keni o život nejméně 34 lidí, včetně 24 policistů.

Hnutí Šabáb podniká v Keni blízko hranice se Somálskem útoky s cílem pomstít se za přítomnost keňských sil v Somálsku, které po boku tamní armády bojují od roku 2011 proti Šabábu v rámci mírových sil Africké unie (AMISOM).

Témata:  Keňa Islamistické hnutí Šabáb

Související

Aktuálně se děje

23. května 2026 17:51

Vítězka Zrádců Nicole Šáchová se vdala

Vítězka první řady televizní soutěže Zrádci a stříbrná medailistka z letošního závodu Asia Express Nicole Šáchová prožívá úspěšné období nejen v herních show, ale také v osobním životě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy