Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Terorismus v Kyjevě: V areálu velvyslanectví USA vybuchla trhavina

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: president.gov.ua

Kyjev - V areálu velvyslanectví USA v Kyjevě v noci na dnešek explodovala trhavina, nikdo nebyl zraněn. Vyšetřovatelé označili incident za teroristický útok.

Trhavinu neznámý útočník hodil do areálu ambasády. Zástupce velvyslanectví agentuře AFP řekl, že incident, který se stal krátce po půlnoci, provoz úřadu nenarušil.

O pachateli policie nezveřejnila žádné informace s tím, že "zkoumá okruh podezřelých". K odpovědnosti se zatím nikdo nepřihlásil.

V Kyjevě v důsledku vleklého konfliktu na východě země panuje dlouhodobě napjatá atmosféra, ale útok proti zahraniční diplomatické misi je výjimečný.

Témata:  bombové útoky Ukrajina Kyjev USA

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí na závěrečný srpnový týden. Vrátí se i bouřky

Předpověď počasí na poslední srpnový týden slibuje oteplování, které vyvrcholí ve čtvrtek. Maximální teploty se dostanou přes třicítku. Do Česka se také vrátí bouřky, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy