Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V New Yorku vykolejilo metro, zraněno bylo 30 cestujících

New York
New York
Foto: www.wikipedia.org

Washington - Úterní nehodu metra v New Yorku způsobila lidská chyba a nikoli závada na trati, jak se podle prvních odhadů předpokládalo. Při vykolejní souravy utrpělo zranění 30 cestujících.

Při nehodě cestující v soupravě popadali na zem. Po vykolejení vlaku muselo tunely ve tmě nouzově opustit několik stovek lidí.

Metropolitní dopravní podnik (MTA) upřesnil, že nehodu způsobilo nevhodně umístěné opravárenské vybavení mezi kolejemi.

"Skladování vybavení mezi kolejnicemi je běžnou železniční praxí po celé zemi, přispívá to k rychlejším opravám," uvedl MTA. "Nezbytné k této výhodné a bezpečné praxi je zajistit, aby toto vybavení bylo řádně přichyceno," dodal dopravní podnik.

Témata:  New York metro

Aktuálně se děje

4. srpna 2026 11:38

Dovolená na dobře známém místě. Kam a s kým vyrazila Lucie Vondráčková?

Lucie Vondráčková je u nás velmi populární herečkou a zpěvačkou, takže na své fanoušky může narazit prakticky na jakémkoliv místě. Významnou část života ale strávila v Severní Americe, kde žila úplně jiný život. A letos v létě si to rozhodla připomenout.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy