Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéf Evropské komise Juncker se naštval. Euroarlament je velmi směšný, spustil

Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Štrasburk - Debaty o uplynulém předsednictví Malty v EU se na plenárním zasedání ve Štrasburku účastnilo málo europoslanců. To rozzlobilo předsedu Evropské komise natolik, že eruoparlament označil za směšný.

"Evropský parlament je směšný, velmi směšný," řekl dnes Jean-Claude Juncker. Pokud by na místě maltského premiéra Josepha Muscata, který přišel s europoslanci debatovat o půlroční práci své země v čele Rady, seděla německá kancléřka Angela Merkelová nebo francouzský prezident Emmanuel Macron, "pak bychom měli plný sál", vyčetl evropským zákonodárcům Juncker.

Parlament by podle něj měl respektovat i představitele malých zemí. "Takového zasedání se už nikdy nezúčastním," řekl předseda EK, který byl dlouho premiérem půlmilionového Lucemburska.

Předseda EP Antonio Tajani reagoval pobouřeně. "Žádám vás, abyste volil jiná slova. Nejsme směšní," řekl.

Po Maltě převzalo 1. července předsednictví v Radě EU na půl roku Estonsko.

Témata:  Jean-Claude Juncker EU Malta

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.