Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Masakr v Nigérii: Při pokusu o osvobození zajatců Boko Haram zemřelo 50 lidí

Islámští radikálové ze sekty Boko Haram
Islámští radikálové ze sekty Boko Haram
Foto: saharareporters.com

Abuja – Bojovníci teroristické skupiny Boko Haram zabili nejméně 50 lidí. K masakru došlo ve chvíli, kdy se armáda pokusila osvobodit skupinu zajatých geologů zkoumajících zásoby ropy na severovýchodě Nigérie. 

Informaci přinesla agentura AFP s odkazem na nigerijské zdravotníky. Počet obětí podle nich není konečný. Incident, o němž není známo mnoho podrobností, se odehrál ve středu u obce Magumeri v nigerijském státě Borno, který je hlavní základnou Boko Haram.

Armáda ve středu oznámila, že osvobodila všech deset členů geologického výzkumného týmu, které týž den skupina teroristů unesla. Při operaci bylo údajně zabito devět vojáků a jeden civilista.

AFP ale dnes napsala, že mrtvých je víc než padesát. Kromě geologů z Nigerijské univerzity zemřeli také pracovníci Nigerijské národní ropné společnosti (NNPC) a příslušníci ochranky. Jedenáct lidí džihádisté spálili zaživa v jejich automobilu. Pátrání po mrtvých stále pokračuje, několik osob se pohřešuje.

Společnost NNPC oblast již více než rok zkoumá s cílem objevit ropu. V regionu ale už osm let působí skupina Boko Haram, která terorizuje severovýchod Nigérie a příhraniční oblasti okolních států.

Témata:  Boko Haram Nigérie EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 8:51

Napětí v královské rodině stoupá: Jak se ke sporu Harryho s Karlem III. staví Camilla?

Královna Camilla se vědomě distancuje od vyhroceného sporu mezi princem Harrym a králem Karlem III. Zdroje blízké britské královské rodině uvedly, že Camilla se do konfliktu mezi svým manželem a jeho mladším synem nevměšuje, i když se situace nadále komplikuje.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy