reklama

Krátce po Khajariho návratu do Bruselu policie začala sledovat jeho telefonní hovory. Během hovoru s kamarádem Khajari přiznal, že brutálním způsobem usekl hlavu syrskému vojákovi. „Byl nepřítel Alláha, proto jsem mu uřízl hlavu," měl Khajari v nahrávce podle belgického deníku Het Laatse Nieuws uvést.

Státní žalobce proto navrhoval, aby Khajari zůstal ve vazbě, jelikož pro veřejnost představuje hrozbu. To ale soudce podle serveru zamítl a rozhodl, aby byl Khajari propuštěn na svobodu do doby, než bude jeho proces dokončen, což by ale mohlo trvat i několik měsíců.

Jak server uvádí, Khajari, který v Sýrii celkem strávil šest měsíců, se do Bruselu vrátil kvůli těžkému zranění, kdy mu kulka poškodila plíce. Poprava vojáka ale součástí soudního procesu podle serveru vůbec nebyla, protože vyšetřovatelé nebyli schopni zjistit okolnosti tohoto zločinu.

Nahrávky také podle serveru odhalily, že Khajari měl vazby na bývalého předsedu skupiny „Sharia4Belgium", která se soustředila na nábor a radikalizaci mladých muslimů včetně některých z těch, kteří jsou podezřelí z útoků v Bruselu a Paříži.

reklama