reklama
VIDEO: Největší hvězdy ve filmu Dámský klub - anotační obrázek
VIDEO: Největší hvězdy ve filmu Dámský klub

Šéf Kremlu o konkrétních číslech mluvil dnes v rozhovoru pro ruskou státní televizi. Jde o odvetu za protiruské sankce ze strany USA, které v úterý odhlasovala americká Sněmovna reprezentantů a v noci na pátek i Senát.

„Pokud jde o další možná opatření nebo o to, zda je to hodně nebo málo, pak z hlediska práce diplomatického úřadu je to jistě citelné. Protože v Rusku pracovalo a dosud pracuje více než tisíc pracovníků - diplomatů a technického personálu - a 755 z nich teď bude muset svou práci v Ruské federaci ukončit. To je citelné," uvedl Putin.

Rusko v reakci na nové americké sankce, které by podle předpokladů měl prezident Donald Trump podepsat, v pátek kromě výzvy ke snížení počtu Američanů v Moskvě rovněž oznámilo, že od 1. srpna uzavře rekreační objekty využívané zaměstnanci amerického velvyslanectví v ruské metropoli.

Rusko je podle Putina schopné zavést další omezující opatření vůči Washingtonu, ale neudělá to, protože by to poškodilo rozvoj mezinárodních vztahů. „Samozřejmě máme možnost něco udělat a omezit určité sféry našich společných aktivit, které by byly pro americkou stanu citlivé. Ale myslím si, že to není nutné, poškodilo by to rozvoj mezinárodních vztahů," poznamenal šéf ruského státu.

– Globe24.cz / ČTK

1 komentář (Poslední 31.07. 11:10) Napište svůj názor

reklama