Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Volný pohyb osob mezi EU a Británií skončí v březnu 2019, oznámil Londýn

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Londýn - Volný pohyb osob mezi Británií a Evropskou unií skončí v březnu 2019, kdy Spojené království unii opustí. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil mluvčí předsedkyně britské vlády Theresy Mayové.

Agentura připomněla, že britský ministr financí Philip Hammond minulý týden řekl, že po odchodu Británie z EU, takzvaném brexitu, nedojde k bezprostřední změně imigračních předpisů.

"Volný pohyb osob skončí v březnu 2019," řekl dnes novinářům mluvčí Mayové. Dodal, že vláda už stanovila některé podrobnosti, včetně návrhů, které se týkají práv občanů Evropské unie po brexitu.

"Další prvky imigračního systému po brexitu budou předneseny v pravý čas. Bylo by špatné spekulovat o tom, jak by mohly vypadat, nebo naznačovat, že volný pohyb osob bude pokračovat stejným způsobem, jako je tomu nyní," uvedl rovněž mluvčí.

Témata:  EU Velká Británie Brexit

Související

Aktuálně se děje

18. října 2025 21:01

18. října 2025 10:08

17. října 2025 17:43

Česko může přijít o desítky miliard korun. Očkování proti chřipce přitom stojí jen stovky

Každý podzim se v Česku zvyšuje počet lidí s respiračními onemocněními. Chřipka přitom každoročně vyřadí z práce více než sto tisíc lidí. Jen v roce 2024 bylo podle údajů České správy sociálního zabezpečení vystaveno přes 105 tisíc pracovních neschopenek kvůli chřipce, v průměru na téměř čtrnáct dní.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy