Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nepříjemný omyl: Server The Telegraph omylem oznámil úmrtí prince Philipa

Princ Philip, vévoda z Edinburghu
Princ Philip, vévoda z Edinburghu
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Londýn - Britové se zděsili, když deník The Daily Telegraph dnes na svém webu oznámil úmrtí prince Philipa (96), manžela královny Alžběty II. Nakonec se ukázalo, že jde o nedorozumění.

"Vévoda z Edinburghu, nejdéle sloužící choť panovníka v britských dějinách, zemřel ve věku XX let, oznámil Buckinghamský palác." Takto začíná oznámení o úmrtí ve zprávě, kterou má respektovaný britský list zjevně připravenou, až tato smutná událost nastane.

"Buckinghamský palác zatím nezveřejnil oficiální podrobnosti o pohřbu, ale očekává se, že tělo vévody bude převezeno do Královské kaple Paláce sv. Jakuba v Londýně, kde pravděpodobně bude spočívat do dne pohřbu. Odtud bude převezeno po silnici na hrad Windsor," napsal deník.

V omylem zveřejněném textu také před jeho stornováním stálo, že na pohřeb by mělo být pozváno na 800 truchlících, včetně příslušníků vojenských jednotek, charitativních organizací, jichž byl princ Philip patronem, a také lidí spjatých s udělováním Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

Na sociálních sítích se omyl zpravodajského serveru stal okamžitě terčem uštěpačných poznámek. "To, že princ Philip odchází do důchodu, ještě neznamená, že je mrtvý. Někdo v Telegraphu dostane padáka," napsal na twitteru uživatel Tim.

Témata:  Princ Philip Velká Británie noviny a tisk

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 15:09

Karel Šíp reaguje na kritiku Všechnopárty: Prostě se na to nedívejte, já to neovlivním

Karel Šíp už za několik dní oslaví 80. narozeniny a letos ho čeká také připomínka dvacetiletého výročí od odvysílání první epizody Všechnopárty. Moderátorovi ale nyní neuniklo, že některým televizním divákům leze krkem. Kromě nových dílů talk show se totiž pravidelně objevují ve vysílání i reprízy. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?