Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve škole USA explodoval plyn. Jeden člověk zemřel, devět dalších bylo zraněno

USA
USA
Foto: Pixabay

Minneapolis - Výbuch plynu, který zničil budovu soukromé křesťanské školy v americkém městě Minneapolis, má tragické následky. Zemřel nejméně jeden člověk a devět osob utrpělo zranění.

Stav tří zraněných je kritický. Po jedné osobě hasiči dosud pátrají v troskách budovy, uvedla agentura AP.

V budově podle vyšetřovatelů explodoval zemní plyn. V té době uvnitř pracovali zaměstnanci údržbářšké firmy. Příčinu výbuchu vyšetřují úřady, podle šéfa hasičů jej však mohlo způsobit poškozené potrubí.

Školu navštěvovaly děti od předškolního až do středoškolského věku. Podle hasičů je mezi hospitalizovanými sedm dospělých, mrtvým i pohřešovaným je zaměstnanec školy.

Témata:  výbuch plynu USA neštěstí

Související

Aktuálně se děje

3. září 2025 14:26

Otřesný zločin v Praze. Mladíci znásilnili handicapovanou ženu

Otřesným případem se zabývá pražská policie. Zadržela trojici mužů, kteří jsou podezřelí z toho, že znásilnili handicapovanou ženu. Strážcům zákona stačilo k vypátrání podezřelých jen 14 hodin. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy