Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Silvestrovský útočník z Maroka půjde v Německu za mříže

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Düsseldorf (Německo) - Německý soud v Düsseldorfu poslal na rok a sedm měsíců do vězení muže, který během silvestrovských oslav obtěžoval osmnáctiletou ženu.

Informovala o tom agentura DPA, podle níž jde o první takový případ, kdy byl některý z útočníků z Düsseldorfu odsouzen.

Mladá žena třiatřicetiletého a již dříve trestaného Maročana poznala na televizních záběrech ze Silvestra, na jejichž základě podala trestní oznámení.

Soud muže shledal vinným z obtěžování, za což půjde na devět měsíců za mříže. Dalších několik měsíců si Maročan ve vězení odsedí kvůli dvěma dalším násilným trestným činům. Soud rozhodl o všech činech najednou.

Témata:  uprchlíci Německo věznice

Související

Aktuálně se děje

28. května 2026 20:21

Další smutná zpráva. Zemřela zpěvačka a herečka Věra Nerušilová

Hned dvě smutné zprávy zasáhly ve čtvrtek českou uměleckou obec. Ve věku 91 let zemřela zpěvačka, šansoniérka a herečka Věra Nerušilová, o které se tradovalo, že má možná vůbec nejnižší ženský hlas v Česku. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy