Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Katastrofální záplavy si v Sieře Leone vyžádaly nejméně 312 lidských životů

Povodně, ilustrační foto
Povodně, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Freetown - Nejméně 312 mrtvých si dnes vyžádaly sesuvy půdy a lokální záplavy v metropoli Sierry Leone Freetownu a v jeho okolí. Navíc panují obavy z toho, jaké budou hygienické následky nejnovější katastrofy, hrozí například cholera.

Podlaha márnice místní nemocnice Connaught je poseta mrtvolami, protože není na tak velké množství těl připravena, upozornil místní činitel.

První zprávy o neštěstí informovaly o 18 mrtvých a později tento údaj vzrostl na 180. Ani informace o 312 obětech přitom nemusí být konečná. Podle Patricka Massaquoie z Červeného kříže není vyloučeno, že počet mrtvých se ještě zvýší.

Bahno a voda po silném dešti zavalily nebo strhly domy a chatrče ve slumech, kterými je přelidněné město s 1,2 milionu obyvatel prošpikované. Nejpostiženější je čtvrť Regent asi 20 kilometrů od centra města na úpatí pahorku, z něhož se brzo ráno po silném nočním lijáku sesunulo hodně zeminy. Kromě záchranářů a příbuzných pátrajících po blízkých se do záchranných operací zapojila armáda.

Ve Freetownu prší v průměru šest měsíců v roce a povodně spojené se sesuvy půdy jsou poměrně časté. Město je bez kanalizačního systému a škody na objektech jsou vždy značné.

Témata:  Sierra Leone povodně katastrofy

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.