reklama

„Taky máte záchvaty z těch lucemburských politiků, Junckera, Asselborna atd. podle nichž je střední Evropa málo "solidární" za ty peníze, co dostává?" uvedl na sociálních sítích Zahradil v reakci na slova šéfa lucemburské diplomacie.
 
Ten před několika dny prohlásil, že „dostává záchvaty, když slyší, jak mu země Visegrádu říkají, že nemají tradici přijímání běženců". Dodal, že se nabízí říci, že oni zase „neměli tradici, že bohatší členské státy pomáhají těm chudším".

A tak český europoslanec přišel s jasným plánem. „Ok, mám návrh - použijme tedy ty jejich eurofondy na placení těch 'odpustků' za nepřijaté uprchlíky. Ano, v ČR se postaví méně akvaparků, cyklostezek, Čapích hnízd a jiných nezbytných staveb. Zorganizuje se méně rekvalifikačních a přeškolovacích seminářů za účasti nepostradatelných školících odborníků. A Šlechtová přijde o práci. Ale to snad tenhle stát přežije," má jasno Zahradil.

Nejnovější návrh Evropské komise počítá s tím, že se země budou moci vykoupit z povinnosti přijímat uprchlíky. Za každého odmítnutého uprchlíka by přitom musely zaplatit 250.000 eur (6,76 milionu korun).

reklama