Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé v Donbasu trpí, čtvrtina jich nemá dostatek potravin

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.gov.ua

Kyjev - Přibližně čtvrtina obyvatel Donbasu trpí nedostatkem potravin. Nejkritičtější je situace v Doněcké oblasti. Území je od jara 2014 pod kontrolou proruských separatistů, kteří proti kyjevské vládě.

Podle zprávy úřadu pro koordinaci humanitárních činností OSN potraviny chybí i na přilehlém území regionu, které ovládají separatisté. Počet lidí trpících nedostatkem jídla se zde za rok zvýšil až dvojnásobně.

Podle OSN si konflikt už vyžádal přes 10 tisíc mrtvých. Kyjev obviňuje Rusko mimo jiné i z vojenské podpory separatistů, to však Kreml odmítá. EU uvalila na Rusko sankce, které neustále prodlužuje.

Válku měly ukončit mírové dohody z Minsku podepsané v únoru 2015, obě strany se ale vzájemně obviňují z jejich sabotování.

Témata:  Ukrajinská krize Donbass v Doněcku OSN (Organizace spojených národů)

Související

Aktuálně se děje

31. ledna 2026 11:16

Filip Turek opět terčem posměchu. Tentokrát si ho podal známý herec

Poslanec Filip Turek čelí kritice z řad známých osobností. Svůj odmítavý postoj k politikovi, který usiluje o post ministra životního prostředí, vyjádřil herec Pavel Liška prostřednictvím sociální sítě Instagram. Liška se rozhodl na Turkovy ambice a veřejná prohlášení reagovat s dávkou ironie a humoru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy