reklama
Provalil se obří skandál! Americké úřady píchaly drogy dětem uprchlíků! - anotační obrázek
Provalil se obří skandál! Americké úřady píchaly drogy…

Podle italských seismologů se ostrov Ischia začal třást krátce před 21:00 SELČ. Ohnisko leželo v hloubce deseti kilometrů. Řada místních obyvatel i turistů v panice vyběhla do ulic, napsala agentura AP. Na mnoha místech jsou přerušeny dodávky elektřiny.

Podle agentury Reuters se zřítilo několik budov včetně části kostela ve města Casamicciola Terme na severu ostrova. List Corriere della Sera uvedl, že právě padající trosky z kostela zabily starší ženu, která je zatím jedinou potvrzenou obětí. V troskách budov zůstává několik dalších lidí, podle stanice RAI jsou mezi nimi i tři děti. Tři zavalené už se podařilo vyprostit. Zranění utrpělo přinejmenším 25 osob, z toho dvě osoby vážná.

"Bylo to velmi silné a děsivé. Slyšela jsem, že zemřeli lidé," řekla agentuře DPA zastupitelka města Casamicciola Terme Donatella Migliacciová. Italské úřady vyslaly k ostrovu několik trajektů, které by měly evakuovat část lidí na pevninu.

Zemětřesení na ostrově Ischia si vyžádalo nejméně jednu oběť

Přinejmenším jednu oběť a 25 zraněných si vyžádalo zemětřesení, které zasáhlo v pondělí večer jihoitalský ostrov Ischia. S odvoláním na úřady o tom dnes informoval list Corriere della Sera, podle kterého by mohla bilance obětí ještě narůst. Několik lidí je stále pod troskami, nejméně jedna osoba neodpovídá na volání záchranářů. V důsledku otřesů o síle čtyři stupně se především v severní části ostrova nedaleko Neapole zřítilo několik domů i část kostela.

Zemětřesení, jehož epicentrum leželo jihozápadně od ostrova a ohnisko v hloubce asi deseti kilometrů, ostrovem Ischia otřáslo v pondělí krátce před 21:00 SELČ. Italští seismologové původně uvedli, že mělo sílu 3,6 stupně, později údaj ale zvýšili na čtyři stupně. Podle americké seismologické služby USGS otřáslo ostrovem zemětřesení dokonce o síle 4,3 stupně.

Řada místních obyvatel i turistů při otřesech v panice vyběhla do ulic, napsala agentura AP. Na mnoha místech jsou přerušeny dodávky elektřiny. Úřady evakuovaly také nemocnici na severním pobřeží.

Zemětřesení udeřilo na vrcholu turistické sezony, poznamenala agentura Reuters.

Itálie leží v seismicky aktivní oblasti. Ve čtvrtek uplyne přesně rok od okamžiku, kdy silné zemětřesení zasáhlo regiony ve střední Itálii. Země se znovu třásla ještě týž rok v říjnu a pak znovu letos v lednu. Srpnové otřesy si vyžádaly téměř 300 obětí. Všechna zemětřesení napáchala značné materiální škody a poškodila kulturní památky.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama