Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německá policie zabavila extázi, měla na sobě podobiznu Trumpa

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Berlín - Německá policie při dálniční kontrole i města Osnabrück zadržela auto s rakouskou poznávací značkou. Dvojice mužů v něm převážela tablety extáze s podobiznou amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Policisté zastavili vůz v sobotu kolem 21:00 SELČ. Otec a syn, kteří v něm byli, uvedli, že se vracejí z Nizozemska, kde chtěli původně koupit automobil. O 5000 pilulkách drogy extáze pomlčeli. Policisté je spolu s větším množstvím hotovosti našli při následné prohlídce.

Tabletky mají na jedné straně nápis TRUMP. Jak účinná droga s americkým prezidentem je, policie neuvedla. Jasné ale je, že Trump dokázal vždy budit velké emoce.

Drogy by na trhu měly hodnotu 39.000 eur (milion korun). Dvojice mužů skončila ve vazbě.

Témata:  drogy Německo Donald Trump policie Německo

Související

Aktuálně se děje

28. dubna 2026 14:54

Poslední rozloučení s Václavem Hybšem. Přišli kolegové z hudební scény

Česko se na konci dubna loučí s několika výraznými osobnostmi umělecké scény. Už v pondělí proběhlo poslední rozloučení s kapelníkem Václavem Hybšem, jenž svého času spolupracoval s největšími hvězdami populární hudby u nás. Hybš zemřel během druhého dubnového víkendu, bylo mu 90 let. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Velryba uvízla na mělčině na pobřeží Baltského moře

Velryba Timmy je na cestě domů. Záchranářům se ho povedlo vyprostit

Záchranáři v Německu v úterý dosáhli významného pokroku při snaze o vysvobození uvízlého plejtváka dlouhoploutvého. Zvíře, kterému média přezdívají Timmy, se podařilo úspěšně navést do speciálně upraveného člunu, který by ho měl převézt do hlubších vod. Tato operace představuje další pokus o záchranu tvora, jehož boj o přežití sleduje německá veřejnost již několik týdnů.