Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Atentátníkem z Bruselu je 30letý Somálec. Alláhu Akbar, křičel při útoku

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Brusel – Útočníkem, který v centru belgické metropole Bruselu napadl v pátek nožem vojenskou hlídku, byl identifikován jako 30letý Somálec z města Bruggy. 

Podrobnosti k pachateli dnes zveřejnil server belgického listu La Derniére Heure. Pachatel, kterého list identifikoval iniciálami A. H., pocházel z Brugg, které jsou od Bruselu vzdálené přibližně 90 kilometrů.

Bezpečnostní složky jej v souvislosti s terorismem neznaly. Úřady se domnívají, že jednal osamoceně. Napadl nožem dva vojáky. Podle prokuratury jednoho lehce zranil na ruce. Následně jej hlídka zastřelila.

Jeden voják utrpěl lehčí zranění, než hlídka muže zastřelila. „Myslíme si, že šlo o teroristický útok," uvedla mluvčí prokuratury. Podle ní pachatel dvakrát vykřikl „Alláhu akbar!" (arabsky Bůh je veliký).

Incident se stal kolem 20:20 SELČ na třídě Émile Jacquemain. Na místo dorazily posily, které oblast uzavřely. Policie uvedla, že situaci má pod kontrolou. Premiér Charles Michel vyjádřil podporu vojákům a pochválil bezpečnostní síly za ostražitost. „Situaci sledujeme," dodal.

Témata:  Belgie Brusel policie Belgie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.