reklama
Krainová otevřeně o svých exmilencích: Byli to blbci! - anotační obrázek
Krainová otevřeně o svých exmilencích: Byli to blbci!

Starosta Benátek ve středečním prohlášení vyzval k větší bezpečnosti a lepší prevenci teroristických útoků v severoitalském městě, které je označováno za jedno z nejromantičtějších měst na světě a které každoročně navštíví miliony návštěvníků.

„Musíme bojovat proti terorismu v Itálii a zavést bezpečnostní opatření. Pokud někdo poběží na náměstí a bude křičet Allahu Akbar, bude okamžitě zastřelen,“ cituje jeho slova deník Die Presse. Benátky jsou podle něj bezpečnější než Barcelona, kde bylo tento měsíc zabito 13 lidí.

„Na rozdíl od Barcelony, kde si nezakládají na ochraně, my držíme stráž," řekl. „Pokud někdo poběží po náměstí sv. Marka a bude křičet Allahu Akhbar, sejmeme ho. Před rokem jsem řekl, že to uděláme po čtyřech krocích, nyní po třech. Řeknu to v benátštině: "Ghe Sparemo" (my ho zastřelíme),“ nebral si servítky politik.

Poznamenal také, že policie ve městě již v březnu odhalila teroristické spiknutí, když zjistila, že tři islámští extrémisté z Kosova plánovali útok na obyvatele a turisty na slavném mostě Rialto, který měl být odpálen. „Řekli, že chtějí jít a setkat se s Alláhem, takže je pošleme přímo k Alláhovi, aniž by museli vyhodit most do vzduchu. Prostě je zastřelíme,“ cituje další výrok Brugnara americký server Fox News.

„Nikdy jsem nebyl politicky korektní, ve skutečnosti však politicky korektní jsem a proto také říkám, že potřebujeme námořní blokádu proti lidem, kteří přicházejí do Itálie ze severní Afriky,“ dodává starosta. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama