reklama

Čeští pašeráci byli odhaleni ve čtvrtek na letiště v Aucklandu po příletu z Bangkoku. Pervitin měli schovaný v tajných schránkách vytvořených ve dnech dvou zavazadel, s nimiž cestovali. V každém bylo deset kilogramů drogy.

Dnes pak policie zatkla tři muže, kteří jsou podezřelí, že se do země pokusili dostat 200 kilogramů efedrinu používaného k výrobě pervitinu.

Celníci pojali podezření vůči 80 krabicím papíru, které byly na Nový Zéland dopraveny už koncem dubna. V mnoha z nich pak objevili dutiny, v nichž byl efedrin uschován. Podle novozélandského deníku jde o více než dvojnásobně větší úlovek než dosud rekordních 95 kilogramů, které se podařilo najít loni v říjnu.

V souvislosti s odhalením této zásilky provedla dnes novozélandská policie řadu razií, při nichž zatkla tři podezřelé ve věku 31, 32 a 34 let. Zabavený efedrin by mohl být využit k výrobě 150 kilogramů pervitinu, který by se na ulicích Novém Zélandu rozprodal až za 150 milionů novozélandských dolarů, uvedla policie. Zadrženým pašerákům může hrozit až doživotní vězení.

reklama