Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dva Němci údajně plánovali vraždy levicových činitelů, připravili si seznam

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Karlsruhe - Německá prokuratura vyšetřuje dvě osoby pro podezření z plánování vražd představitelů levice. Připravený již měly seznam obětí. V souvislosti s tímto případem provedla dnes policie razie.

Policie prohledala ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko pracoviště a bydliště obou podezřelých. Konkrétně šlo o místa v Rostocku a Schwerinu a v jejich okolí.

Podle vyšetřovatelů se dotyční v důsledku politiky spojené s migranty a uprchlíky, která je podle nich chybná, obávali nárůstu útoků až po zhroucení státu. Pro tento případ se už zásobili nejen potravinami, ale i municí do svých legálně držených zbraní. Případné chaotické situace pak chtěli využít k zabíjení levicových činitelů.

Mluvčí zemského ministerstva vnitra ve Schwerinu upřesnila, že případ je v počátečním stadiu podezření, a protože nejde o podezření z bezprostředně hrozícího činu, nebyl zatím nikdo zatčen. Upřesnila také, že jedním z vyšetřovaných je policista. Ministerstvo později dodalo, že domovní prohlídky byly dnes provedeny také u jiných osob, které nejsou vedené jako podezřelí. Je mezi nimi další meklenburský policista.

Podle médií se oba zadržení hlásí k radikální pravici a udržovali čilé kontakty se stejně smýšlejícími přes internet. Jsou vyšetřováni na svobodě.

Témata:  Německo extremismus policie Německo

Související

Aktuálně se děje

8:16

Brzobohatý byl připraven na rozsudek ve sporu s Kuchařovou. Zase je všechno jinak

V Česku jde o jednu z nejsledovanějších kauz. Spor mezi bývalými manželi Ondřejem Brzobohatým a Taťánou Kuchařovou se táhne už dlouho, ale pomalu spěje k rozsudku. Padnout měl v těchto dnech, jenže nakonec je zase všechno jinak. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Sergej Lavrov

Lavrov záhadně zmizel. Spekuluje se o jeho pádu

Zprávy o tom, že Sergej Lavrov, který je již déle než dvacet let hlavní tváří ruské diplomacie, chyběl na středečním důležitém zasedání Rady bezpečnosti Ruska, kde se jednalo o možném obnovení jaderných testů, vyvolaly v Moskvě značné spekulace. Lavrov byl totiž jediným stálým členem rady, který se jednání s prezidentem Vladimirem Putinem neúčastnil, což podnítilo intenzivní debaty o potenciálních otřesech v čele ruské diplomacie.