reklama
Krainová otevřeně o svých exmilencích: Byli to blbci! - anotační obrázek
Krainová otevřeně o svých exmilencích: Byli to blbci!

Průzkum zveřejněný v pondělí organizací L'Auberge des migranti se zabývá podmínkami, v nichž žijí mnozí migranti a uprchlíci. Úřady zrušily na podzim roku 2016 nechvalně známý tábor „Džungle" v Calais, stovky přistěhovalců zde ale stále nocují. Jejich počet se přitom dál zvyšuje.

Více než tři čtvrtiny oslovených (76 procent) uvedly, že policie nebo uklízeči sebrali jejich úkryty během předchozího týdne. Respondenti uvedli, že něco takového se jim v průměru za posledních sedm dní stalo třikrát.

Migranti také podle svých slov příliš nespí. Každou noc prý mohou spát v průměru tak tři a půl hodiny. Asi než každý druhý (55 procent) z 162 migrantů, kteří odpověděli na otázky výzkumníků, uvedl, že spí v noci méně než čtyři hodiny. Jen jedno procento si dopřává spánek dlouhý sedm hodin, jak doporučují odborníci, píše server.

Průzkum také vrhl trochu světla na profil těch, kteří v Calais nocují. Přibližně třetina (31 procent) zde už žije delší dobu než tři měsíce, zhruba stejný podíl tu pak strávil jeden až tři měsíce.

Minulý týden orgány zpřístupnily přenosné toalety a kohoutky s vodou i mimo charitativní centrum na silnici u severního přístavu Calais. Ministerstvo vnitra a město Calais podaly odvolání proti červnovému rozsudku soudu v nedalekém Lille, který jim nařídil, aby poskytly migrantům sanitační zařízení.

Vyjádřily totiž obavy z toho, že by to povzbudilo vznik nových provizorních táborů, nejvyšší správní soud Francie však odvolání odmítl a uvedl, že neschopnost státu zajistit základní potřeby migrantů „je vystavila nelidskému a ponižujícímu zacházení".

Nová francouzská centristická vláda přijala tvrdou linii v přístupu ke Calais, ministr vnitra Gerard Collomb řekl, že nechce, aby se město stalo „hnisajícím bolákem“. Prezident Emmanuel Macron uvedl, že má za cíl nalézt útočiště pro všechny migranty, kteří žijí ve Francii, do konce roku.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama