Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Atentát na prezidenta? Ten srbský měl autonehodu, policie zatkla tři lidi

Bělehrad, Srbsko
Bělehrad, Srbsko
Foto: Pixabay

Bělehrad - V sobotu ráno se v Bělehradě stala autonehoda, jejímž účastníkem byl i vůz s prezidentem Aleksandarem Vučičem. Některá média spekulují o atentátu, v policejní cele skončili tři lidé.

Nehoda se stala v bělehradské čtvrti, kde prezident bydlí. Vučičovi se nic nestalo. Dle listu Politika narazilo bentley se španělskou poznávací značkou do auta s Vučičem. Tři Srbové, kteří jeli v betleym, jsou podezřelí z ohrožení prezidentovy bezpečnosti.

Agentura AP napsala, že sdělovací prostředky blízké prezidentovi naznačují, že Vučičovi nejmenovaní odpůrci se pokusili hlavu státu zabít.

Oponenti naopak tvrdí, že jde o propagandu, která má z Vučiče udělat oběť a odvrátit pozornost od ekonomických a sociálních problémů Srbska.

Témata:  Aleksandr Vučič Srbsko dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

13. dubna 2026 20:48

Pavel Novotný zlobil na ligovém fotbale. Incident řeší disciplinárka

Bývalý starosta jedné z pražských městských částí Pavel Novotný v týdnu oznámil návrat do ODS. Nyní se ale jeho jméno skloňuje v souvislosti s děním v českém fotbale. Kvůli Novotného možnému přečinu bylo zahájeno disciplinární řízení. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy