Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Námořnictvo Jižní Koreje v plné zbroji: Po testu KLDR pořádá cvičení u Japonska

Jižní Korea, ilustrační foto
Jižní Korea, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Soul - Jihokorejské námořnictvo v reakci na severokorejský test vodíkové bomby uspořádalo v Japonském moři cvičné manévry. Učastnily se ho válečné lodě včetně fregaty vážící 2500 tun, tisícitunové hlídkovací lodi a několika raketových lodí.

Cílem byl nácvik odvetných opatření v případě severokorejských provokací, oznámilo ministerstvo obrany v Soulu. Další cvičení námořnictva se u jižních břehů Korejského poloostrova uskuteční podle ministerstva od středy do soboty.

Jižní Korea už v pondělí uspořádala cvičení, při němž simulovala útok na oblast, kde KLDR v neděli uskutečnila jaderný test. Cvičení, na kterém spolupracovala pozemní vojska a letectvo, bylo zamířené na zástupné cíle v Japonském moři a zahrnovalo střely vzduch-země s dlouhým doletem i balistické rakety.

KLDR v neděli provedla už šestý jaderný test od roku 2006. Podle jihokorejského listu Asia Business Daily začala KLDR na své západní pobřeží přesouvat objekt, který by mohl být mezikontinentální balistickou střelou. Přesun zahájila už v pondělí a pokračovala v něm pod rouškou noci na dnešek.

Témata:  Jižní Korea Severní Korea severokorejské zbraně

Související

Aktuálně se děje

31. ledna 2026 11:16

Filip Turek opět terčem posměchu. Tentokrát si ho podal známý herec

Poslanec Filip Turek čelí kritice z řad známých osobností. Svůj odmítavý postoj k politikovi, který usiluje o post ministra životního prostředí, vyjádřil herec Pavel Liška prostřednictvím sociální sítě Instagram. Liška se rozhodl na Turkovy ambice a veřejná prohlášení reagovat s dávkou ironie a humoru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy