Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Švédská policie zadržela muže podezřelého z přípravy terorismu

Švédsko
Švédsko
Foto: Pixabay

Stockholm - Na jihu Švédska byl v úterý zadržen muž ve věku 35 až 40 let, který je důvodně podezřelý z přípravy teroristického činu.

Podle listu Aftonbladet a agentury TT to dnes oznámila prokurátorka Ewamari Häggkvistová. Žádné další podrobnosti k věci, včetně toho, zda je podezřelých více, sdělit nechtěla.

"Příčinou, proč byla tato osoba zadržena jsou koluzní důvody, tedy to, že podezřelý by mohl mařit vyšetřování," řekla podle agentury TT Häggkvistová.

Aftonbladet napsal, že předpokládaný zločin měl být zřejmě spáchán v období někdy po 21. srpnu. Zadržený ale popírá, že by se dopustil nějakého trestného činu.

"V této chvíli se (k případu) nebudu nijak vyjadřovat," uvedl podle TT obhájce zadrženého muže Claes Möllersten.

Jakýchkoli komentářů se zdržela i mluvčí švédské tajné policie Säpo Johanna Blomqvistová. Potvrdila jen zadržení uvedeného muže a novináře s otázkami odkázala na prokuraturu.

Témata:  Švédsko terorismus

Související

Aktuálně se děje

9. listopadu 2025 10:03

Česko opět překvapil sníh. Vyjely sypače, meteorologové varovali řidiče

Je sice stále ještě podzim, ale zimní počasí už chvílemi vystrkuje růžky. V noci ze soboty na neděli poprvé výrazněji sněžilo i mimo horské oblasti, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Konkrétně v Brdech napadlo i kolem pěti centimetrů nového sněhu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy