Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Floridské Miami nařídilo evakuaci, hurikán Irma se blíží

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: NASA

Miami - Město Miami a také přilehlý okres Miami-Dade nařídily kvůli blížícímu se hurikánu Irma evakuaci. Opustit své domovy musí například obyvatelé Miami Beach či Key Biscayne. Irma je nejsilnějším hurikánem v Karibiku za poslední desetiletí, vichr dosahuje rychlosti téměř 300 km/h.

Povinný odchod z domovů se týká i lidí, kteří žijí v mobilních domech či karavanech. Nařízení začíná platit od 7:00 místního času (13:00 SELČ). Úřady rovněž vyzvaly obyvatele zón, na které se evakuace nevztahuje, aby zabezpečili své nemovitosti a aby se připravili na řádění živlu.

"Pokud nebude dbát na varování a pokud se nepodrobíte nařízené evakuaci, ocitnete se v problémech a já vám nemohu slíbit, že se k vám (s pomocí) dostaneme," upozornil obyvatele Carlos Gimenez, který stojí v čele okresu Miami-Dade.

Miami bezplatně uvolnilo k parkování všechny městské garáže s výjimkou radniční. Jedno ze čtyř městských nouzových ubytovacích středisek přijímá i zvířata.

Témata:  Florida počasí USA hurikán hurikán Irma

Související

Aktuálně se děje

19. března 2026 20:18

19. března 2026 10:52

Návod nebyl. Dagmar Havlová zavzpomínala, jak se zhostila role první dámy

Česko za 33 let zažilo čtyři prezidenty, ale pět prvních dam. Jedna z nich oslaví o víkendu narozeniny. Dagmar Havlové bude od neděle 73 let. Když její muž končil jako prezident, nebylo jí ani padesát. V roli jí tehdy vystřídala Livia Klausová. Jak spolu obě dámy vycházely?  

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy