reklama
Na jižní Moravě jsou komáři nakažení západonilskou horečkou - anotační obrázek
Na jižní Moravě jsou komáři nakažení západonilskou horečkou

Reagoval tak na prohlášení maďarského premiéra Viktora Orbána, který v pátek řekl, že jeho země nebude měnit svou migrační politiku ani po středečním verdiktu Soudního dvora EU. Ten zamítl žalobu Maďarska a Slovenska na kvóty pro přerozdělení žadatelů o azyl.

"Porušení verdiktu Soudního dvora EU by mělo mít finanční následky. Kdo odmítá evropskou soudržnost v otázce uprchlíků, nemůže počítat s evropskou solidaritou ve finančních otázkách," řekl DPA Maas, který je ve vládě za sociální demokraty (SPD).

Podobně se tento týden vyjádřil šéf SPD Martin Schulz, který po výroku unijního soud řekl, že hodlá zvýšit tlak na země jako Slovensko a Maďarsko. Země, které se v rámci EU odmítají podílet na přijímání uprchlíků na základě kvót, by podle Schulze měly nést finanční důsledky.

Proti Schulzovi se postavil ve čtvrtek německý ministr vnitra Thomas de Maizière, podle něhož krácení evropských dotací není řešením. "Kdybychom museli krátit prostředky (z fondů) EU, abychom si vynutili realizaci rozsudků, byla by na tom Evropská unie opravdu špatně," řekl politik vládní Křesťanskodemokratické strany (CDU) de Maizière.

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama