Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sirény a SMSky upozorňovaly Japonce na test KLDR. Obyvatelé si už na problémy zvykají

Vlajka Japonska
Vlajka Japonska
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Tokio - Japonsko v noci na dnešek SELČ prostřednictvím sirén, varovných hlášení v televizi a esemek upozorňovalo občany na nový severokorejský raketový test a vyzývaly je k vyhledání úkrytu.

Střela stejně jako při podobné zkoušce KLDR z 29. srpna přeletěla severojaponský ostrov Hokkaidó a dopadla do Tichého oceánu.

Sirény se na řadě míst v severním Japonsku rozhoukaly dnes kolem 07:00 místního času (o půlnoci SELČ) a mnoho lidí vzbudily.

Ranní televizní programy byly přerušeny varovným hlášením. Vlakové spoje mezi ostrovy Hokkaidó a Honšú byly dočasně zastaveny.

Podle agentury Reuters ale raketa tentokrát nevyvolala u Japonců takovou paniku jako minule. "V srpnu to bylo nečekané, ale myslím, že lidé si na to začínají zvykat," řekl Američan Andrew Katz (24), který vyučuje angličtinu ve městě Kuširó na ostrově Hokkaidó.

Témata:  Japonsko severokorejské zbraně Severní Korea

Aktuálně se děje

6. srpna 2026 21:58

6. srpna 2026 18:57

Macinka prosazuje velké změny. V Hongkongu končí konzulát, diplomaté míří do Miami

Ministerstvo zahraničních věcí upravuje svou diplomatickou síť tak, aby lépe odpovídala současným zájmům České republiky. Už za několik týdnu ukončí činnost jeden z konzulátů, jiný ji naopak zahájí. Ministerstvo o tom informovalo na webu

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy