Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při pádu letadla v Prievidzi zemřeljeden člověk, dva jsou zranění

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Prievidza - Při dnešní nehodě malého motorového letadla ve slovenském městě Prievidza zahynul jeden člověk a další dva členové posádky utrpěli zranění.

Nehoda se stala během Dne otevřených dveří místního Aeroklubu. Zřítil se tam jednomotorový dvojplošník Čmelák Z-37 se třemi lidmi na palubě.

Podle médií o život přišel pilot, který při havárii utrpěl těžká zranění, jimž následně podlehl. Jedním z členů posádky zřejmě byla žena.

Témata:  letecké nehody Slovensko policie SR

Související

Aktuálně se děje

25. prosince 2025 15:19

První svátek vánoční: Proč je Boží hod důležitější než Štědrý den?

První svátek vánoční, známý také jako Boží hod vánoční, připadá na 25. prosince a v křesťanské tradici představuje jeden z nejdůležitějších okamžiků celého roku. Zatímco Štědrý den vnímáme jako vrchol příprav a očekávání, tento den je zasvěcen oslavě narození Ježíše Krista. Pro věřící jde o slavnostní den, kdy se připomíná příchod Spasitele na svět, což se odráží i v bohaté liturgii a slavnostních bohoslužbách v kostelích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy