Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie v Německu zadržela dva Iráčany, zřejmě patřili k IS

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Berlín - V Berlíně byli v pondělí zadrženi dva Iráčané podezřelí z toho, že jako členové teroristické organizace Islámský stát (IS) spáchali válečné zločiny.

Informovala o tom dnes média s odvoláním na sdělení úřadu generálního spolkového prokurátora. Mluvčí úřadu Frauke Köhlerová upřesnila, že se jedná o 31letého muže, kterého identifikovala jen jako Rád Rijád A. A., a 19letého Abbáse R.

Oba čelí podezřelí, že se v červnu 2014 v Mosulu stali členy Islámského státu a zúčastnili se zabití dvou šíitů. O čtyři měsíce později se zapojili do vraždy zajatého iráckého důstojníka.

Starší muž je rovněž obviněn z toho, že v době, kdy byl v Iráku, vymáhal od obchodníků peníze na podporu IS a obstarával pro IS zbraně pocházející od irácké armády a policie. Po příjezdu do Německa v roce 2015 se snažil naverbovat pro IS dva jiné Iráčany a dalšího přesvědčit k tomu, aby spáchal sebevražedný útok, uvedla Köhlerová.

Mluvčí rovněž sdělila, že minulý týden ve středu byl v jiném případu ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko zatčen 24letý Syřan Madžíd A., který je podezřelý z členství v několika zahraničních teroristických organizacích, včetně Islámského státu, kde nakonec zakotvil. IS ho pak v srpnu 2015 poslal do Německa.

Témata:  Německo policie Německo Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí se o víkendu nijak závratně neoteplí. Naopak se objeví další mrazíky

Počasí o víkendu nepřinese nijak výrazné oteplení. Podle ČHMÚ.cz se ráno budou hojně objevovat mrazíky, odpoledne pak teploty vyrostou na maximálně 20 stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump a Cyril Ramaphosa

Trump v Oválné pracovně šokoval prezidenta JAR. Pustil mu video s vymyšleným obviněním z genocidy

Prezident Spojených států Donald Trump během dnešního jednání v Bílém domě šokoval svého hosta, jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosu, když jej nečekaně konfrontoval s opakovanými a nepodloženými tvrzeními o údajné „genocidě bělochů“ v Jižní Africe. Setkání, které mělo být zaměřeno na obchod a nerostné suroviny, se rychle změnilo v dramatickou výměnu názorů na jeden z nejcitlivějších problémů jihoafrické společnosti.