Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Migranti se snu o životě v Evropě nevzdávají, se státy se soudí kvůli odmítnutí azylu

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Berlín - Soudní žaloby od neúspěšných žadatelů o azyl v Německu raketově roste. Data zveřejnilo ministerstvo vnitra na základě žádosti od strany Levice. Podle německých novin jen za první pololetí 2017 přijaly úřady 283 tisíc žádostí o azyl, je to o dost více než celý loňský rok, kdy žádostí dorazilo 175 tisíc

Velké většině bylo podle ministerstva azyl zamítnut, více než dvě třetiny případů pak skončily u soudu. Jenom v období od ledna do května tak soudci musí řešit přinejmenším 39 tisíc případů, ve kterých se žádá přezkoumání. Federální úřad pro migraci a uprchlíky očekává, že letos žádostí o azyl přesáhne 480 tisíc. Předběžná data říkají, že minimálně 190 tisíc z nich bude zamítnutých.

Odmítnutí azylového statusu automaticky neznamená v Německu vyhoštění ze země. Uprchlík získává zvláštní status, který mu umožní v zemi zůstat na další rok. Na rozdíl od azylantů mají omezená práva - nesmí si přivést z rodné země rodinu, mají také omezené možnosti na pracovním trhu.

Témata:  uprchlíci Německo EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

21. května 2025 18:57

Na Andreu Pomeje zaútočil její pes. A to měla ještě štěstí

Jak už Globe24.cz informoval, Andreu Pomeje na zahradě kousl její pes. Tak moc, že musela vyhledat odbornou lékařskou pomoc v nemocnici. Celá věc přitom mohla skončit mnohem hůř.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump a Cyril Ramaphosa

Trump v Oválné pracovně šokoval prezidenta JAR. Pustil mu video s vymyšleným obviněním z genocidy

Prezident Spojených států Donald Trump během dnešního jednání v Bílém domě šokoval svého hosta, jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosu, když jej nečekaně konfrontoval s opakovanými a nepodloženými tvrzeními o údajné „genocidě bělochů“ v Jižní Africe. Setkání, které mělo být zaměřeno na obchod a nerostné suroviny, se rychle změnilo v dramatickou výměnu názorů na jeden z nejcitlivějších problémů jihoafrické společnosti.