reklama

Mečiar kritizoval nynější politiky a ústavní soudce za zrušení amnestií, které Mečiar coby zastupující prezident před 19 lety za únos prezidentova syna udělil. "Kdo jiný? Proč bych právě já nemohl hovořit o právním státu?" divil se Mečiar otázkám novinářů před svou přednáškou na konferenci nazvané Právní stát, anebo právo na pravdu.

"Je třeba hovořit o právním státu v souvislosti s tím, co udělala vláda, parlament, ústavní soud, který hrubě pošlapal základní principy právního státu," uvedl Mečiar. Zrušení svých amnestií pokládá za pošlapání svých práv. Policie nicméně rozhodla, že Mečiara nebude stíhat za zneužití pravomocí při udělení amnestií, a to kvůli promlčení.

Na otázku, kde vzal peníze na vilu v Trenčianských Teplicích, Mečiar rozhněvaně zareagoval slovy "Jděte do prdele" a "Co je vám do toho, odkud jsem vzal peníze."

V minulosti se už stalo, že novináře za stejnou otázku napadl, připomněl server Sme.sk. Dodal, že poslechnout si Mečiara přišli hlavně důchodci. Konferenci pořádaly nacionalistické spolky, a to v bratislavském hotelu, patřícím Ivanu Lexovi, který za Mečiarových vlád stál v čele tajné služby SIS, podezíráné z únosu Michala Kováče mladšího.

reklama