reklama

Čtrnáct lidí utrpělo zranění při hromadných rvačkách, které v uplynulých dvou dnech vypukly v ubytovně pro uprchlíky poblíž Hannoveru. Podle agentury DPA jeden ze zraněných, mladý Afghánec, bojuje o život v nemocnici.

K násilnostem podle agentury došlo v ubytovně pro žadatele o azyl ve městě Verden, přibližně 90 kilometrů severozápadně od Hannoveru. Do první bitvy se v pátek zapojily asi tři desítky Afghánců, iráckých Kurdů a dalších migrantů.

Migranti na sebe zaútočili železnými tyčemi a hasicími přístroji. Jen zázrakem nikdo nezemřel, pouze sedm lidí utrpělo zranění lehčího charakteru. V sobotu se ale situace opakovala a zapojilo se do ní asi 50 obyvatel ubytovny. Tady už je ale výsledek jiný.

Mezi sedmi zraněnými byl i 14letý afghánský chlapec, kterého neznámí útočníci opakovaně kopali do hlavy. Nyní leží v nemocnici v kritickém stavu a bojuje o život.

Situaci v ubytovně se podařilo dostat pod kontrolu až po nasazení většího množství policistů. Příčiny a průběh násilností nyní přezkoumá speciální policejní komise. Jedno je ale jisté, zranění afghánského mladíka bude hodnoceno jako pokus o vraždu.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama